[video] Płynniej znaczy szybciej

ul. GrabiszyńskaZwykle próba przestawienia się z jazdy agresywnej na ekonomiczną automatycznie powoduje zmniejszenie prędkości i dłuższe czasy przejazdów. Jednak z czasem, gdy nabierzemy płynności, dojdziemy do porównywalnych wyników jadąc tym stylem, a osiągnięcie jeszcze lepszych średnich czasów przejazdu będzie możliwe tylko dzięki płynnej i przewidującej jeździe.

Wyraźnie widać to na poniższym filmiku, gdzie kierowca pojazdu, w którym znajduje się kamera widząc z daleka światło zmieniające się na czerwone - około 500 metrów przed skrzyżowaniem wrzucił na luz. Oczywiście dla „dynamicznych” kierowców znających tylko dwa skrajne położenia pedału gazu było to niezrozumiałe i spowodowało niepohamowaną potrzebę wyprzedzenia tego „zawalidrogi”. Wyjątkowo wyraźnie widać to w 9. sekundzie – gdzie mała ciężarówka z paką większą od niej samej zajmuje większą część kadru, nieświadoma tego że jest głównym bohaterem materiału edukacyjnego.

Sytuacja rozwiązuje się 10 sekund później – światło zmienia się na zielone. Niestety ciężarówka zdążyła się już zatrzymać i zanim osiągnie prędkość nie tamującą ruchu, pojazd w którym znajduje się kamera zdąży bez wysiłku wyprzedzić ją i inne samochody startujące ze świateł.

Akcja tego „filmu drogi” rozegrała się we Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Zaporoską. To pierwszy z cyklu wpisów video, na których będziecie mogli zobaczyć instruktaż, jak ekonomicznie i szybko pokonywać poszczególne odcinki wrocławskich ulic.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „[video] Płynniej znaczy szybciej

  1. Pingback: Matematyczne niuanse eko-jazdy | Ekstremalnie ekonomiczna jazda samochodem

  2. Cesli pisze:

    Kontrowersyjna sprawa od zawsze.
    Kiedy spala sie mniej.
    Hamujac hamulcem na luzie, czy hamujac biegami?
    Jezeli -np- trafi sie na swiatla ( tak jak na tym filmiku), ktore po dojechaniu do nich pozostana czerwone i trzeba sie bedzie jednak zatrzymac calkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook